Adam Kostrząb burmistrz Jasła, Przemysław Baciak, zastępca burmistrza oraz Marcin Węgrzyn, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów.
Burmistrz Miasta Jasła zawsze pod koniec roku szkolnego, w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji, przyznaje uzdolnionym uczniom jasielskich szkół podstawowych nagrody. Są to: nagroda Bartłomieja z Jasła, nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe lub sportowe oraz nagroda za wyniki w nauce.

Uroczysta gala, odbyła się 21 czerwca, a nagrody dla uczniów wręczali: Adam Kostrząb burmistrz Jasła, Przemysław Baciak, zastępca burmistrza oraz Marcin Węgrzyn, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

laureaci nagród Bartłomieja

Nagrodę Bartłomieja z Jasła otrzymali:
• Piotr Lechowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle): Laureat Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, III miejsce w zawodach Laureatów Gali Finałowej XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność waszą i naszą" w kategorii szkół podstawowych, tytuł laureata V Ogólnopolskiej Historycznej Olimpiady Juniorów organizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Finalista Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, I miejsce w pierwszym wojewódzkim interdyscyplinarnym konkursie pod patronatem honorowym prof. Karola Myśliwca "W piaskach Sakkary. Egipt w okresie starego państwa", III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych "Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty".
• Natalia Żmijewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle): Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych "Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty", Laureatka w Wojewódzkim konkursie przyrodniczym im. Andrzeja Szeptyckiego.
Gabriela Gustek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle): Laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka w V Tarnowskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej, III miejsce w III wojewódzkim konkursie historyczno-chemicznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych "Z Ignacym Łukasiewiczem Na Ty".
• Małgorzata Ziaja (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle): Laureatka Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej Juniorów organizowanej przez Katedrę i Zakład Biologii Medycznej i Molekularnej Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz przez Fundację Oświatową "Szkoła jak dom", Finalista w III etapie olimpiady wiedzy chemicznej dla szkół podstawowych organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Laureatka w V Tarnowskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej.

najlepsi uczniowie

Przyznano 8 nagród za wybitne osiągnięcia naukowe, 1 nagrodę za osiągnięcia sportowe, aż 111 za wyniki w nauce. W sumie nagrodzonych zostało 124 uczniów.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.