18 przedszkoli, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wzięło udział w miejskim konkursie na zbiórkę zużytych baterii. Łącznie przedszkolaki i uczniowie zebrali 7 845 kg zużytych baterii.
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle zorganizował kolejną już edycję konkursu na zbiórkę zużytych baterii, którego głównym celem jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi powstającymi w naszych domach i mieszkaniach.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z jasielskich przedszkoli i szkół podstawowych, wziął w nim udział również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Podsumowanie akcji odbyło się 12 czerwca w Jasielskim Domu Kultury.

Kategorie:
• "Najlepsze przedszkole"
I miejsce - Niepubliczne Przedszkole "U Michalitek"
II miejsce -Przedszkole Miejskie nr 15
III miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1
• "Najlepsza szkoła podstawowa"
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8
II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
III miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa.
• "Najlepsi z najlepszych"
I miejsce - Lena Małek z Przedszkola Miejskiego nr 1
II miejsce - Zuzanna Kubicka z Przedszkola Miejskiego nr 10
III miejsce - Leon Gryboś z Przedszkola Miejskiego nr 3

Nagrodzono również 54 przedszkolaków i 33 uczniów z największą liczbą zebranych zużytych baterii w swojej placówce. Organizatorem i głównym fundatorem nagród był Urząd Miasta Jasła.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.