Znamy ambasadorów głośnego czytania dzieciom w gminie Skołyszyn. Zostali wyłonieni w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, do którego włączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, corocznie organizowany przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju odbywał się w tym roku w przestrzeni wirtualnej. Hasło tegorocznej dziewiętnastej edycji brzmiało „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie również włączył się do kampanii. Jednym z działań w ramach XIX OTCD była akcja " Zostań ambasadorem głośnego czytania dzieciom w gminie Skołyszyn!".

Ambasadorami głośnego czytania dzieciom w gminie Skołyszyn zostali: Weronika Czajka, Elżbieta Baczyńska, Aleksandra Klisiewicz, Agata Panek, Ewa Sanocka, Magdalena Wojtuń, Gabiela Jantoń, Bernadetta Gutkowska, Izabela Gorczyca-Muzyka, Justyna Nabożny, Barbara Ryznar, Ewelina Jamro, Maria Furman, Jadwiga Gorczyca, Magdalena Maduzia, Edyta Piotrowska, Karolina Panek, Monika Lipka, Aleksandra Wszołek, Ilona Zając, Ewelina Gajoska i Elżbieta Berkowicz.