Policja w Skołyszynie ma nowy radiowóz. Samochód Hyundai Tucson został zakupiony dzięki m.in. pomocy finansowej samorządu Gminy Skołyszyn. Dzisiaj, 14 grudnia, komendant powiatowy policji w Jaśle inspektor Robert Wróbel i kierownik Posterunku Policji w Skołyszynie aspirant Andrzej Pilch podziękowali za pomoc wójtowi Gminy Skołyszyn Bogusławowi Kręciszowi i skarbnikowi Jackowi Kędziorowi.
- Początkiem grudnia do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu trafiło łącznie 9 nowych samochodów. Sześć radiowozów zakupionych zostało z połączonych finansów samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Trzy pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin. Dzięki finansowemu wsparciu samorządowców ze Skołyszyna, nowy radiowóz otrzymali także policjanci z lokalnego posterunku - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Policjanci w Skołyszynie mają nowy radiowóz

Dzisiaj, 14 grudnia, przed południem komendant powiatowy policji w Jaśle inspektor Robert Wróbel oraz kierownik Posterunku Policji w Skołyszynie aspirant Andrzej Pilch, spotkali się z wójtem Gminy Skołyszyn Bogusławem Kręciszem i skarbnikiem Urzędu Gminy w Skołyszynie Jackiem Kędziorem, by podziękować za dofinansowanie zakupu radiowozu dla policjantów.

Policjanci w Skołyszynie mają nowy radiowóz

Początkiem grudnia policjanci ze Skołyszyna odebrali nowy radiowóz, Hyundai Tucson z napędem 4x4, wyposażony w benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. Koszt zakupu takiego radiowozu to blisko 116 tys. zł. - Zakup samochodu nie byłby możliwy gdyby nie ogromne wsparcie samorządu - podkreślił rzecznik jasielskiej policji.

Gmina Skołyszyn ze swojego budżetu przeznaczyła na zakup radiowozu 60 tysięcy złotych. - Samochód, który do tej pory służy funkcjonariuszom policji z posterunku w Skołyszynie jest już bardzo wysłużony. Tymczasem ważne jest, aby policjanci pełniący służbę mieli do dyspozycji nowoczesny i niezawodny radiowóz. Jestem pewien, że nowy pojazd będzie im dobrze służył przez kilka kolejnych lat, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie - powiedział wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.

Policjanci w Skołyszynie mają nowy radiowóz

Podczas spotkania komendant powiatowy policji podziękował wójtowi, a także złożył na jego ręce słowa wdzięczności dla radnych Gminy Skołyszyn za okazaną pomoc i przychylną decyzję o przekazaniu środków na zakup radiowozu. Jak podkreślił wsparcie ze strony samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale także dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.