W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się uroczystość wręczenia aktu powołania na stanowisko dyrektora.
W piątek (3 grudnia) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Skołyszyn miało miejsce wręczenie aktu na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie - Marcie Gąsiorowskiej (do 30 listopada 2026 roku). W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wraz ze swoim Zastępcą Pawłem Gutkowskim, Sekretarz Gminy Izabela Jankowska - Zawada oraz Skarbnik Gminy Jacek Kędzior.

GOKiCz w Skołyszynie jest instytucją kultury, która została utworzona przez połączenie Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z Filiami. Organizatorem jest Gmina Skołyszyn.

Marta Gąsiorowska

Biblioteka zapewnia dostęp do materiałów bibliotecznych i informacji mieszkańcom gminy. Służy rozwijaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych społeczności gminnej, upowszechnianiu wiedzy i kultury. Ośrodek kultury to najczęściej pierwsze miejsca, gdzie młodzi ludzie poznają swoje predyspozycje, doskonalą je, pokazują odbiorcom na co ją stać. Jego celem jest nie tylko rozwijanie artystycznego hobby młodego człowieka, ale też uruchamianie drzemiących w nim pokładów wrażliwości i kreatywności oraz przygotowanie do świadomego uczestniczenia w życiu artystycznym.

Dyrektor Marcie Gąsiorowskiej życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w realizacji podejmowanych działań kulturalnych, a także owocnej współpracy z Pracownikami, Uczestnikami zajęć oraz ich Rodzinami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.