W ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Świątkowej Wielkiej.
- Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W akcje promowania bezpieczeństwa włączyła się także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną nieustannie prowadzą starania, by we współpracy z innymi instytucjami i podmiotami, realizować przedsięwzięcia mające na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży zasady bezpieczeństwa - podkreśla podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Świątkowa Wielka. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Wczoraj, 18 lutego, po południu policjanci odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas na stoku narciarskim w Świątkowej Wielkiej. W spotkaniu uczestniczyli: funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie asp. Jerzy Ossoliński, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie asp. szt. Robert Zoła i asp. szt. Ryszard Bors, policjantki z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle - podkom. Joanna Garbacik i mł. asp.Barbara Pawłowska oraz przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie Ryszard Szarzyński.

Świątkowa Wielka. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

- Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form rekreacji zimowej. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa na stoku m. in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Ponadto uczestnikom zimowego wypoczynku, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik.

Świątkowa Wielka. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

- Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali nagrody m.in. kaski ochronne ufundowane przez Komendę Główną Policji oraz gogle i rękawice narciarskie ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie - dodał rzecznik jasielskiej policji.

Świątkowa Wielka. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Przeprowadzone działania policjantów we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie realizowano w oparciu o założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.