Blisko tysiąc paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli samochodów na przejściu granicznym w Medyce.
Na 310 paczek papierosów funkcjonariusze natrafili podczas kontroli samochodu kierowanego przez obywatelkę Ukrainy. - Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte były w przerobionej skrzyni biegów. W ich wykryciu pomocne było urządzenie RTG oraz wsparcie służbowego psa Bora - poinformowała poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Psie nosy zmorą przemytników

Z kolei przerobiona podłoga posłużyła kierowcy busa do przemytu 316 paczek papierosów. - Do skrytki z nielegalnym towarem doprowadziła funkcjonariuszy Cedra - owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Cedra pokrzyżowała także plany kierowcy, który usiłował przemycić 360 paczek papierosów, ukrywając je w przerobionej skrzyni biegów - dodała rzeczniczka KAS w Rzeszowie.

Papierosy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. Na poczet grożących kar zabezpieczono łącznie 12,6 tys. złotych.

We wszystkich przypadkach KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu do kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.