W miniony czwartek, 25 marca, w wieku 84 lat, w 51. roku kapłaństwa, zmarł ks. kanonik Roman Głód, emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Trzebusce. Był wikariuszem w Kołaczycach i proboszczem w Sieklówce.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 marca (poniedziałek) - o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele Księży Saletynów w Rzeszowie, a po niej nastąpi pochówek na rzeszowskim cmentarzu Pobitno.

Ksiądz kanonik Roman Głód urodził się 14 stycznia 1937 r. w Rzeszowie jako syn Stefana i Anieli Rzucidło. Egzamin dojrzałości złożył w 1955 r. w Technikum Mechanicznym w Rzeszowie. Po ukończeniu Politechniki Rzeszowskiej i po kilku latach pracy zawodowej, w 1964 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1970 roku w macierzystym kościele farnym w Rzeszowie z rąk bp. Stanisława Jakiela.

Po święceniach był wikariuszem w parafiach: Kołaczyce (08.07.1970 – 01.07.1972), Tyczyn (02.07.1972 – 10.08.1974), Humniska (11.08.1974 – 30.06.1981) oraz proboszczem parafii Sieklówka (11.07.1981 – 01.05.1993) i Trzebuska (01.05.1993 – 23.08.2003). Od 24 sierpnia 2003 r. rezydował jako emeryt w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

Ksiądz kanonik Roman Głód był odznaczany godnościami kościelnymi: Expositorium Canonicale w roku 1985 oraz przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu w roku 1997.