Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Uczniowie najlepszych prac zostali nagrodzeni.
Na konkurs wpłynęło 136 prac ze szkół podstawowych z Gminy Skołyszyn. 19 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się ocena prac nadesłanych na Gminny Konkurs Plastyczny „Kartka wielkanocna”.

Jury w składzie: Paweł Gutkowski – zastępca wójta Gminy Skołyszyn, Piotr Gargas – artysta dekorator, Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie; Władysława Kołodziej – instruktor plastyki GOKiCz w Skołyszynie, oceniło staranność wykonania oraz inwencję twórczą i ogólny wyraz artystyczny prac. Autorzy najlepszych zostali nagrodzeni.

Ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy skontaktują się z laureatami konkursu i ustalą sposób przekazania dyplomów i nagród.

Laureaci konkursu
Dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat):

1. miejsce Malwina Szychta – klasa 0 SP Harklowa
2. miejsce Michał Sowiński – klasa 0 SP Skołyszyn
3. miejsce Zofia Mroczek – Grupa „Motylki” SP Skołyszyn
Wyróżnienia:
- Aleksander Stój – lat 4 z Przysiek
- Miron Gawle – klasa 0 SP Lisów

Szkoły podstawowe klasy I – III:
1. miejsce Łukasz Sroka – klasa I SP Harklowa
2. miejsce ex aequo: Aleksander Zięba – klasa II SP Lisów i Anna Sikora – klasa I SP Lisów
3. miejsce ex aequo: Anna Sanocka – klasa II SP Przysieki, Lena Lach – klasa III SP Przysieki, Zofia Ryba – klasa I SP Lisów
Wyróżnienia:
- Zuzanna Danisz – klasa III SP Przysieki
- Jagoda Acela – klasa III SP Kunowa
- Amelia Rak – klasa III SP Jabłonica
- Aleksandra Baczyńska – SP Skołyszyn
- Jonatan Barzyk – klasa II SP Przysieki
- Filip Gawle – klasa I SP Lisów

Szkoły podstawowe klasy IV – VI:
1. miejsce Daria Myśliwiec – klasa IV SP Bączal Dolny
2. miejsce ex aequo: Szymon Bolak – klasa IV SP Kunowa i Milena Kiełtyka – klasa V SP Lisów
3. miejsce ex aequo: Krystian Bal – klasa IV SP Kunowa i Milena Pisz – klasa IV SP Przysieki
Wyróżnienia:
- Paulina Kosińska – klasa IV SP Harklowa
- Emilia Więcek – klasa IV Harklowa

Szkoły podstawowe klasy VII i VIII:
1. miejsce Amelia Węglarz – klasa VII SP Lisów
2. miejsce Wiktoria Wójcik – klasa VIII SP Lisów
3. miejsca nie przyznano
Wyróżnienia:
- Oliwia Gunia – klasa VII SP Bączal Dolny
- Karolina Klęba – klasa VII SP Harklowa