Jasielski Dom Kultury organizuje casting dla dzieci, które mają szanse wystąpić w przedstawieniu muzycznym „Akademia Pana Kleksa”.
W castingu mogą wziąć udział dzieci w wieku 8 - 11 lat Szczegóły w regulaminie, dostępnym na www.jdkjaslo.pl. Premiera widowiska planowana jest na czerwiec br., a zgłoszenia w formie filmów video JDK przyjmuje do 23 kwietnia br.

Napisana przez Jana Brzechwę historia dwunastoletniego Adasia Niezgódki, została przeniesiona na ekran w 1984 roku. Reżyser Krzysztof Gradowski przedstawił w nim losy nastolatka i jego kolegów, których imiona zaczynały się na literę „A”. Wszyscy mieszkali i uczyli się w Akademii profesora Ambrożego Kleksa.

Barwna historia, pełna nawet i nieziemskich przygód, stała się także inspiracją dla instruktorów Jasielskiego Domu Kultury. - Chcemy, aby w realizacji pomogły nam dzieci. Stąd też, właśnie do nich kierujemy zaproszenie do udziału w castingu, który wyłoni młodych artystów i pozwoli im wystąpić na profesjonalnej scenie – podkreśla pomysłodawca Wojciech Nowicki, instruktor ds. muzyki w JDK.

Regulamin oraz karta zgłoszeń i zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są na stronie www.jdkjaslo w zakładce „O JDK – dokumenty do pobrania”. Szczegółowych informacji udziela instruktor ds. muzyki Wojciech Nowicki, pod numerem telefonu: 664 728 906.