Rozgrywki niższych klas seniorów oraz grup młodzieżowych zostaną wznowione w weekend 24/25 kwietnia.
Rozgrywki w klasach okręgowej, A i B seniorów oraz wszystkich ligach młodzieżowych mają zostać wznowione w weekend 24/25 kwietnia. Tak wynika z komunikatu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zamieszczonego dzisiaj na stronie OZPN Krosno.

- „Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministra Zdrowia w trakcie konferencji prasowej, od 19 kwietnia 2021 roku zostaną zniesione obostrzenia, polegające m. in. na zamknięciu obiektów sportowych, które obejmują również rozgrywki amatorskie. W związku z tym rozgrywki niższych klas seniorów oraz grup młodzieżowych zostaną wznowione w weekend 24/25 kwietnia. Szczegółowe harmonogramy dla poszczególnych rozgrywek zostaną opracowane i przekazane przez organy prowadzące rozgrywki” - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy - tylko drużyny występujące w krośnieńskiej klasie okręgowej rozegrały pierwszą kolejkę rundy wiosennej 13/14 marca. Była to XX kolejka sezonu. Jeżeli rozgrywki mają zostać wznowione 24/25 kwietnia, to zaległości wynoszą już 5 kolejek z 21, 28 marca oraz z 3, 11 i 18 kwietnia.

W klasach A tylko w grupie II rozegrano 6 meczów pierwszej kolejki rundy rewanżowej (dwa mecze zostały przełożone). Tutaj także jest już 5 kolejek zaległych.

W pozostałych grupach klasy A rozgrywki na wiosnę nie rozpoczęły się i do rozegrania pozostają 4 kolejki.

Najmniejsze zaległości są w sześciu grupach klasy B. We wszystkich do rozegrania pozostałyby mecze tylko dwóch kolejek z 11 i 18 kwietnia.