W województwie podkarpackim obowiązuje zakaz organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków. Takie rozporządzenie wydał wojewoda podkarpacki w związku ze stwierdzeniem przypadków ptasiej grypy.
Wysoce zjadliwą grypę ptaków (HPAI) i obecność wirusa H5N8 u drobiu potwierdzono w powiatach ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, łańcuckim i krośnieńskim.

Rozporządzenie wojewody podkarpackiego zakazuje czasowego organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków. Nakaz obowiązuje do momentu odwołania i dotyczy wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających czasowo w województwie podkarpackim.

Zakaz wydano w celu konieczności ochrony gospodarstw, w tym ferm wielkoprzemysłowych drobiu. W trzech fermach drobiu w powiatach ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim i łańcuckim oraz w jednym gospodarstwie przyzagrodowym w powiecie krośnieńskim, stwierdzono wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). W dwóch ogniskach choroby wykazały związek z obrotem drobiem zakażonym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.