Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! - to pionierski i zarazem największy projekt prowadzony przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy, promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.
Idea projektu narodziła się w 2006 r. Od tamtego czasu w programie wzięło udział ponad 200 tysięcy maturzystek, a popularność uczelni technicznych wśród dziewcząt z roku na rok rośnie. W ubiegłym roku w obliczu wybuchu pandemii została zmieniona formuła wydarzenia odpowiednio na formułę online. Zasadniczym celem dnia otwartego dla dziewczyn jest prezentacja kierunków technicznych i ścisłych jako tych, które dają perspektywy na przyszłość.

22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się dzień otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski. Tegoroczna, czternasta edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Kierunki Przyszłości 2021". Uczestniczy w niej rekordowa liczba aż 20 uczelni z całej Polski. Wśród nich jako jedyna w województwie podkarpackim Politechnika Rzeszowska.

W godzinach 12:00 – 18:00 odbędą się moduły:
- kierunki przyszłości – w formie krótkich debat ze studentkami i przedstawicielami największych firm technologicznych, przedstawimy kierunki studiów, które będą miały znaczący wpływ na przyszłość naszego świata. W tej sesji wystąpi przedstawicielka Politechniki Rzeszowskiej, studentka kierunku lotnictwo i kosmonautyka Kinga Małek.

- kierunkowskaz kariery – 30 kierunków technicznych i ścisłych, każdy przedstawiony w 3 minuty przez studentki uczelni technicznych i kierunków ścisłych. W tej sesji wystąpi studentka Politechniki Rzeszowskiej kierunku mechanika i budowa maszyn Klaudia Cierpisz.

- strefa mentoringowa – ekskluzywne konsultacje 1:1 ze studentkami uczelni technicznych, które odpowiedzą na pytania maturzystek i maturzystów, a także opowiedzą o życiu studenckim na ich uczelniach. W tej sesji wystąpią dwie studentki rzeszowskiej uczelni – Lidia Śmigiel, studentka kierunku finanse i rachunkowość oraz Eliza Dubiel, studentka zarządzania i inżynierii produkcji.

- strefa warsztatowa – 23 warsztaty z czterech ścieżek tematycznych, które pozwolą odkryć i rozwinąć zainteresowania uczniów (takie jak np. podstawy programowania, doświadczenia i eksperymenty, nowe technologie czy też planowanie kariery). W ramach tego modułu przedstawiciele Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej mgr inż. Katarzyna Bulanda oraz dr inż. Rafał Oliwa, prof. PRz poprowadzą warsztat "Hybrydowe materiały polimerowe stosowane w technologii szybkiego prototypowania".

- akademia edukatorów – moduł dedykowany nauczycielom i edukatorom, którzy na co dzień towarzyszą młodym ludziom w rozwoju i wyborze ścieżki edukacyjnej. Spotkania w ramach akademii prowadzą specjaliści z najlepszych światowych firm technologicznych, przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się edukacją STEM, aktywni nauczyciele, a także wybitne studentki kierunków technicznych. W tym module mgr Iwona Wojciechowska z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej poprowadzi warsztat "Model FUKO – sprawdzona metoda udzielania informacji zwrotnej".

- strefa kariery – strefa z wirtualnymi stoiskami uczelni technicznych i wydziałów ścisłych z całej Polski. W godzinach 12.00 – 16.00 przedstawiciele uczelni będą prowadzić konsultacje i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i kierunków studiów.

Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.