Niemal 15,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) trafi do samorządów powiatu jasielskiego. Gminy i powiaty Województwa Podkarpackiego otrzymają od rządu 174 793 246,94 zł na remont i budowę nowych dróg.
Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Wojewoda Podkarpacki otrzyma 174 793 246,94 zł, które przeznaczy na dofinansowanie 123 zadań drogowych, w ramach których planowane jest do budowy, przebudowy i remontu łącznie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych województwa podkarpackiego.

Inwestycje w infrastrukturę dynamizują i pobudzają rozwój gospodarczy. Będzie to niezwykle istotne w okresie wychodzenia z pandemii. Cieszę się, że tak ogromne środki trafią na Podkarpacie. Jest to szczególnie ważne dla mniejszych samorządów, które bez wsparcia rządu nie mogły pozwolić sobie na realizację, często kluczowych inwestycji – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Ponad 15 mln zł dla powiatu jasielskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Fot. Bogdan Hućko

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał niemal 15,5 mln zł dla samorządów powiatu jasielskiego.
Powiat Jasielski otrzyma 10 009 107 zł, które przeznaczy na rozbudowę drogi powiatowej Grudna – granica województwa – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie w Przysiekach.

Ponad 15 mln zł dla powiatu jasielskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Fot. Bogdan Hućko

Dzięki pieniądzom przekazanym przez rząd w naszym regionie udało się do tej pory wybudować lub wyremontować m.in. most i drogę w Desznicy, drogę Kołaczyce Brzyska - Brzyska przez wieś oraz drogę Lisów - Święcany.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wsparł Gminę Jasło, która otrzyma 1 405 169 zł na remont dróg gminnych w Bierówce oraz w Kowalowach.
Nową nawierzchnię zyskają dwa odcinki dróg w Bierówce: 2 - kilometrowy (od Warzyc – skrzyżowanie z drogą wojewódzką przy cmentarzu w lasku warzyckim w kierunku centrum wsi do Domu Ludowego) oraz 800 - metrowy (fragment drogi Bierówka – Niepla). W Kowalowach wyremontowana zostanie droga od placu zabaw w kierunku Nawsia Kołaczyckiego – 700 metrów.
W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa na wykonanie prac. Koszt remontów wyniesie 1,3 miliona złotych, z czego dofinansowanie z RFRD to 70 procent.

Ponad 15 mln zł dla powiatu jasielskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Fot. UG Jasło

Bardzo duże szanse na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ma także droga w Trzcinicy – 550 - metrowy odcinek „na Koniecznego” – Trzcinica Granice. Wniosek gminy znalazł się na liście rezerwowej na dofinansowanie. Koszt remontu wyniesie około 230 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RFRD to 70 procent.
- Bardzo serdecznie dziękuję pani senator Alicji Zając, panu posłowi Krzysztofowi Sobolewskiemu, panu ministrowi Rafałowi Weberowi oraz panu radnemu sejmiku wojewódzkiego Wojciechowi Zającowi za wsparcie naszych projektów, które złożyliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – powiedział Wojciech Piękoś, wójt Gminy Jasło.

Ponad 15 mln zł dla powiatu jasielskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Fot. UG Jasło

Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie 4 001 083 zł na budowę mostu przez rzekę Wisłokę wraz z dojazdami w ciągu drogi publicznej ul. Gądki w Jaśle, w tym 1 601 083 zł w bieżącym roku.

Lista rezerwowa inwestycji drogowych:
- Gmina Tarnowiec - 919 691 zł wnioskowanego dofinansowania na przebudowę drogi relacji Łubno Szlacheckie – Łubno Opace - I etap
- Gmina Dębowiec - 126 723 zł wnioskowanego dofinansowania na remont drogi gminnej w Zarzeczu
- Gmina Jasło - 246 203 zł wnioskowanego dofinansowania na remont drogi gminnej w Trzcinicy
- Gmina Krempna - 119 324 zł wnioskowanego dofinansowania na remont drogi gminnej w Kotani
- Gmina Skołyszyn - 1 205 854 zł wnioskowanego dofinansowania na remont dróg gminnych, w tym droga „Nowiny” w Bączalu Górnym, w Skołyszynie relacji Lisówek – Lisów oraz w Skołyszynie na działce nr ew. 701
- Powiat Jasielski - 1 663 478 zł wnioskowanego dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Jasło – Łajsce – Zręcin w Umieszczu i Gliniku Polskim.

Starosta jasielski Adam Pawluś podziękował ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za dobrą współprace i wsparcie w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.