W sobotę, 24 kwietnia, o godz. 16:00 Czarni Jasło podejmują na swoim boisku Partyzanta Targowiska.
Jasielska drużyna w dwóch meczach rundy wiosennej zdobyła 2 punkty, remisując na wyjeździe z Orłem Przeworsk 0-0 i u siebie z rezerwami Resovii 1-1. Natomiast Partyzant Targowiska powiększył swój dorobek w walce o pozostanie w IV lidze. Drużyna trenera Mateusza Ostrowskiego pokonała w Ropczycach Błękitnych 1-0 i w roli gospodarza na stadionie Wiki w Sanoku (boisko w Targowiskach po opadach śniegu nie nadawało się do gry) zremisowała z Orłem Przeworsk 0-0.

Piłka nożna. IV liga podkarpacka. Czarni Jasło grają z Partyzantem Targowiska

Dla obu drużyn to kolejny mecz z kategorii za tzw. sześć punktów. W rundzie jesiennej Czarni wygrali w Targowiskach 1-0. Zwycięską bramkę w 63. minucie zdobył Paweł Setlak po akcji Wojciecha Kiełtyki. Tamten mecz Czarni, wtedy jeszcze z trenerem Ryszardem Skubą, zagrali bardzo dobrze taktycznie. Było to jedno z lepszych spotkań jasielskiej drużyny w rundzie jesiennej. W zimowym sparingu Czarni pokonali Partyzanta aż 5-0, ale mecz kontrolny to nie liga...

Zarówno Czarni jak i Partyzant bardzo potrzebują punktów. Obydwie drużyny zgromadziły do tej pory po 21 i sąsiadują w tabeli: Partyzant na 17. miejscu, a Czarni na 18. Drużyna trenera Adama Domaradzkiego od sześciu kolejek nie wygrała meczu (4 porażki i 2 remisy). W tych sześciu meczach zdobyła tylko 2 bramki.

W pozostałych meczach IV kolejki grupy spadkowej
Legion Pilzno - Resovia II Rzeszów (s. 16)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Polonia Przemyśl (s. 16)
Lechia Sędziszów Małopolski - Błękitni Ropczyce (s. 16)
Orzeł Przeworsk - Stal II Stalowa Wola (s. 16)
Stal II Mielec - Ekoball Stal Sanok (n. 11)
Start Pruchnik - Sokół Nisko (n. 16)

Mecze grupy mistrzowskiej
Izolator Boguchwała - Igloopol Dębica (s. 15)
Głogovia Głogów Małopolski - Korona Rzeszów (s. 16)
JKS Jarosław - Piast Tuczempy (s. 16)
Karpaty Krosno - Wisłok Wiśniowa (s. 16)