Dzisiaj, 5 maja o godz. 17:00, Czarni Jasło na swoim boisku podejmują Sokoła Nisko. Jest to zaległy mecz z I kolejki (27 marca) rundy wiosennej w grupie spadkowej.
Dla Czarnych to piąta bitwa na wiosnę w batalii o pozostanie w IV lidze, a czwarta z rzędu na swoim stadionie. Z czterech dotychczasowych meczów rundy rewanżowej jasielska drużyna wygrała jeden (z Partyzantem Targowiska 3-1) i trzy zremisowała (Orzeł Przeworsk 0-0, Resovia II 0-0 i Stal II Stalowa Wola 4-4). Remisy niewiele dają i nie poprawiają radykalnie pozycji w tabeli, ale zawsze to punkt, który w ostatecznym rozrachunku może okazać się na wagę złota. - Nie poddajemy się, gramy dalej - mówi trener Adam Domaradzki.

Każdy mecze jest inny, ale gdy Czarni zagrają z taką determinacją i wola walki jak uczynili to w meczu z rezerwami Stali Stalowa Wola, to mają duże szanse na zdobycie drugiego kompletu punktów w rundzie rewanżowej. Jesienią jaślanie przegrali w Nisku 0-4. Po tym meczu posadę trenera stracił Ryszard Skuba.

Piąta bitwa Czarnych Jasło - dzisiaj rywalem Sokół Nisko

Czarni z dorobkiem 25 punktów (bilans 6-7-12, bramki 29-42) zajmują 18. miejsce w tabeli. Ich dzisiejszy rywal Sokół Nisko ma na koncie 32 punkty (bilans 8-8-9, bramki 43-42), co aktualnie daje mu 14. pozycję, gwarantującą w tej chwili utrzymanie. Sokół na wiosnę nie fruwa zbyt wysoko. Drużyna z Niska przegrała u siebie ze Stalą II Stalowa Wola 1-3 i Lechią Sędziszów Małopolski 0-2, wygrali w Pruchniku 4-2 oraz zremisowali na swoim boisku ze Stalą II Mielec 0-0.

W pozostałych meczach I kolejki z 27 marca, rozgrywanych 5 maja, w grupie spadkowej:
Resovia II Rzeszów - Stal II Mielec (17)
Start Pruchnik - Polonia Przemyśl (17)
Lechia Sędziszów Małopolski - Legion Pilzno (17)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Stal II Stalowa Wola (17)
Ekoball Stal Sanok - Partyzant Targowiska (17)
Orzeł Przeworsk - Błękitni Ropczyce (17:30)


Mecze grupy mistrzowskiej
Igloopol Dębica - Korona Rzeszów (17)
Piast Tuczempy - Wisłok Wiśniowa (17)
Głogovia Głogów Małopolski - Karpaty Krosno (17)
JKS Jarosław - Izolator Boguchwała (17)