We wtorek, 4 maja, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Z powodu panującej pandemii koronawirusa w zbiórce wzięli udział tylko strażacy i pracownicy cywilni komendy pracujący w tym dniu. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dzień Strażaka. Uroczysta zbiórka w KP PSP w Jaśle

Uroczystość była skromna i miała symboliczny charakter. Po wprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku komendantowi powiatowemu PSP w Jaśle bryg. Piotrowi Śmietanie przez dowódcę uroczystości – mł. bryg. Edwarda Gronka, odczytano listy z życzeniami od marszałka Sejmu, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Dzień Strażaka. Uroczysta zbiórka w KP PSP w Jaśle

Na wyższe stopnie służbowe awanse otrzymali:
- na stopień brygadiera: mł. bryg. Piotr Śmietana
- na stopień starszego ogniomistrza: ogn. Mariusz Bara, ogn. Mirosław Grzesik, ogn. Łukasz Labut, ogn. Wojciech Turczyk
- na stopień ogniomistrza: mł. ogn. Marek Gruszkoś, mł. ogn. Paweł Tokarz
- na stopień sekcyjnego: st. str. Bartłomiej Doktór, st. str. Mateusz Kuciński, st. str. Tomasz Zając, st. str. Marek Zawisza

Dzień Strażaka. Uroczysta zbiórka w KP PSP w Jaśle

Komendant powiatowy PSP w Jaśle bryg. Piotr Śmietana pogratulował wszystkim awansowanym, podziękował strażakom za codzienną trudną służbę wszeregach Państwowej Straży Pożarnej oraz złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.