Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała bogaty program z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 - 15 maja). Szczegóły poniżej.
Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Znajdź mnie w bibliotece”. Codziennie na naszym Facebooku będziemy polecać książki, aby Was przekonać, że w bibliotece znajdziecie uśmiech, zabawę, przygodę!

Nie trzeba być wytrawnym joginem, aby skorzystać z „Jogi za biurkiem” – film z zestawem ćwiczeń dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem. Proponujemy łatwą, krótką praktykę, którą można wykonać w miejscu pracy lub w domu. Nagranie dostępne na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Premiera 08 maja 2021 godz. 12:00.

Dla najmłodszych drugie już spotkanie z cyklu „Joga dla dzieci – Wzrastaj z jogą na wiosnę”. Będziemy wzmacniać kręgosłup i otwierać biodra, a także głęboko się zrelaksujemy. Nie zabraknie oczywiście świetnych książek! Zainteresowanych nauczycieli i osoby prywatne prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl

Grupy zorganizowane w wieku 5-9 lat zapraszamy na warsztaty „Wiosenna muzykoterapia”, na których posłuchają instrumentów muzycznych o pięknym i magicznym brzmieniu m.in.: kalimby, kija deszczowego, kenari shakera czy bębna oceanicznego. Na spotkaniu zastanowimy się również czym jest przyjaźń oraz jak i gdzie spędzać wiosenne dni. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl

Z Adrianą Simoncelli odwiedzimy Indie, kraj pełen kontrowersji, różnorodności kulturowych, etnicznych i religijnych, a także kolorów i zapachów, a wszystko to w wykładzie „Miłość po indyjsku: bliskość czy odległość na przykładzie „Majtrei” Mircei Eliadego i „Mircea” Maitreyi Devi” z cyklu „Świat literatury – literatura świata”, 11 maja 2021 o godz. 18:30 transmisja na Facebooku.

Na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką i felietonistką „Rozmowy, teorie i historie...” zapraszamy 12 maja 2021 godz. 18:00 w ramach projektu „Biblioteka (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W swoich utworach autorka wciąż powraca na rodzinny Śląsk, ukazując zarówno jego współczesny obraz jak i ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z autorką m.in. o jej pisarskim warsztacie, inspiracjach oraz najnowszej powieści „Od jednego Lucypera”. Transmisja na Facebooku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.