Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.
"Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!" to projekt propagujący czynne uczestnictwo w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Celem projektu jest inicjowanie kontaktów z książką, zachęcenie do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu z lekturą oraz wzmacnianie wzajemnych realizacji na linii biblioteka-czytelnik, czytelnik-biblioteka.

W programie przewidziano działania stacjonarne lub online: spotkania autorskie, warsztaty, spektakle na bazie literatury, które będą odbywać się w miejskim plenerze, przy filiach bibliotecznych, ale także w siedzibie biblioteki.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorami projektu sa: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Mamy nadzieję".

O wszystkich działaniach projektowych, MBP informować będzie na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage'u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.