W VIII kolejce rundy wiosennej w grupie spadkowej IV ligi podkarpackiej, Czarni Jasło podejmują Start Pruchnik. Mecz w sobotę, 15 maja, o godz. 17 bez publiczności.
To kolejny mecz z gatunku o wszystko dla drużyny Adama Domaradzkiego. Tylko zwycięstwo jasielskiej drużyny przedłuży nadzieje na uratowanie się przed spadkiem. Czarni porażką przed tygodniem w Sędziszowie Małopolskim bardzo skomplikowali sobie sytuację. Zajmują 18. miejsce z 26 punktami na koncie. Do końca sezonu pozostało 7 meczów. Sytuacja jest bardzo trudna, bo z IV ligi spadnie aż 6 drużyn, a być może nawet 7, bo w tej chwili na pozycji spadkowej jest również KS Wiązownica w III lidze. Na chwilę obecną do 15. miejsca dającego utrzymanie (zajmuje Sokół Nisko z 33 pkt.) Czarni mają 7 punktów straty.

Piłka nożna. IV liga podkarpacka. Dzisiaj przy Śniadeckich: Czarni Jasło - Start Pruchnik

Dzisiejszy rywal jaślan Start Pruchnik jest najsłabszą drużyną w 22-zespołowej stawce. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 17 punktami (bilans 4-5-18, bramki 22-53). W rundzie jesiennej Start pokonał na swoim boisku Czarnych 2-1. Na wiosnę z sześciu spotkań wygrali tylko u siebie z Polonią Przemyśl 1-0, a pozostałe mecze przegrali na wyjazdach z Sokołem Kolbuszowa Dolna 1-2, Ekoball Sanok 1-4, Błękitnymi Ropczyce 2-4, Orłem Przeworsk 0-4 oraz u siebie z Sokołem Nisko 2-4.

Mecz odbędzie się na stadionie ze sztuczną nawierzchnią bez publiczności. Jak informuje zarząd klubu, zgodnie z regulaminem rozgrywek PZPN na obiekt ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śniadeckich 15 nie mogą być wpuszczani kibice do czasu zamontowania na nim przez MOSiR w Jaśle trybun z miejscami siedzącymi. - „Wyrażamy jako władze klubu swoje ubolewanie, że kibice JKS Czarni 1910 Jasło nie będą mogli obejrzeć meczu z Startem Pruchnik i liczymy równocześnie na jak najszybsze spełnienie wymaganych przez związek warunków” - czytamy w komunikacie jasielskiego klubu.

W pozostałych meczach VIII kolejki w grupie spadkowej:
Stal II Mielec - Orzeł Przeworsk (s. 11)
Resovia II Rzeszów - Stal II Stalowa Wola (s. 17)
Błękitni Ropczyce - Polonia Przemyśl (s. 17)
Legion Pilzno - Sokół Nisko (s. 17)
Ekoball Stal Sanok - Sokół Kolbuszowa Dolna (s. 17)
Partyzant Targowiska - Lechia Sędziszów Małopolski (n. 14)


Mecze grupy mistrzowskiej
Wisłok Wiśniowa - Piast Tuczempy (s. 16)
Karpaty Krosno - Głogovia Głogów Małopolski (s. 17)
Izolator Boguchwała - JKS Jarosław (s. 17)
Korona Rzeszów - Igloopol Dębica (s. 17:30)


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.