Rozstrzygnięty został rodzinny konkurs plastyczny „Książka z surowców wtórnych” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Konkurs ogłoszony został w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2021. Jego celem była popularyzacja literatury dziecięcej, wzmocnienie więzi rodzinnych, stworzenie okazji do wspólnego, twórczego działania, kształtowanie u młodego czytelnika wrażliwości na piękno i estetykę książki oraz inspirowanie i zachęcanie do poszerzania wiedzy na tematy ekologiczne.

Skołyszyn. Konkurs „Książka z surowców wtórnych”

Konkurs adresowany był do rodzin z Gminy Skołyszyn. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastyczno – technicznej, przy użyciu wszelkiego rodzaju surowców wtórnych lub ich części oraz materiałów plastycznych. Zgodnie z regulaminem konkursu praca powinna mieć formę książki i zawierać co najmniej jeden wiersz poetów polskich.

Skołyszyn. Konkurs „Książka z surowców wtórnych”

Jury konkursu, oceniając zgodność prac z tematyką i celami konkursu, pomysłowość i oryginalność, zastosowanie technik umożliwiających działanie wszystkim członkom rodziny - zwłaszcza najmłodszym, estetyka wykonania i ogólny wyraz artystyczny nagrodziło pięć prac.
Laureatami konkursu (nagrody równorzędne) zostali: Anna, Krzysztof, Magdalena i Ewa Sanocka, Remigiusz i Justyna Dubiel, Mateusz, Marcelina, Hubert i Monika Stój, Maciej, Jadwiga i Adam Gorczyca oraz Nikola, Karolina i Anna Klęba.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczył zastępca wójta Gminy Skołyszyn Paweł Gutkowski oraz dyrektor GOKiCz Marta Gąsiorowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.