W meczu kończącym XXX kolejkę klasy okręgowej, w czwartek (20 maja), na stadionie w Posadzie Górnej, LKS Skołyszyn przegrał ze Startem Rymanów 1-2. Drużyna Zdzisława Żmigrodzkiego zmarnowała doskonałe okazje do zdobycia bramek. Rzut karny obronił Michał Stój. Gości pogrążył dwoma golami Rafał Nikody.
Broniący się przed spadkiem LKS Skołyszyn pozostawił w Posadzie Górnej dobre wrażenie. Walczył, miał szanse nie tylko na remis, ale nawet na zwycięstwo. Piętą achillesową drużyny jest brak skuteczności, co potwierdziło się również w meczu ze Startem Rymanów. Nieskuteczność kładzie się cieniem na ambitnej drużynie. Tym samym Skołyszyn w rundzie wiosennej nadal bez zwycięstwa.

W I połowie Marek Zawisza trzykrotnie był bliski zdobycia gola i za każdym razem górą był świetnie dysponowany bramkarz Startu Dawid Czarnecki. Gospodarze objęli prowadzenie w 60. minucie po solowej akcji niezawodnego Rafała Nikodego. Dwie minuty później mogło być 2-0 dla Startu. Patryk Marszałek sfaulował w polu karnym Rafała Nikodego i sędzia wskazał na punkt oznaczający 11 metr od bramki. Rzut karny wykonywał Maciej Zięba, ale strzał kapitana Startu obronił Michał Stój. W 68. minucie po zagraniu Artura Walczyka, Sebastian Figura doprowadził do wyrównania.

Goście mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Przy wyniku 1-1 zmarnowali sytuacje sam przed bramkarzem najpierw Sebastian Figura, a chwilę później Artur Walczyk. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Rafał Nikody na cztery minuty przed końcem spotkania zdobył zwycięskiego gola po zagraniu Seweryna Zajdla. - Zabrakło koncentracji w końcówce. Skoro nie wykorzystaliśmy sytuacji, to przynajmniej byłby remis - żałował zawiedziony trener Zdzisław Żmigrodzki. Prezes LKS Skołyszyn Kamil Hasiak po meczu ze Startem bardziej optymistycznie patrzy na najbliższe spotkania. - Jestem zadowolony z gry, ale za wrażenia punktów nie ma. Powalczymy w następnych meczach - powiedział.

W najbliższą niedzielę LKS Skołyszyn na swoim stadionie podejmuje Beskid Posadę Górną (początek meczu o godz. 15), a w środę - także u siebie - Brzozovię Brzozów. Start Rymanów w niedzielę jedzie do Kołaczyc.

Mecz XXX kolejki (20 maja):
Start Rymanów - LKS Skołyszyn 2-1 (0-0)
1-0 Rafał Nikody (60), 1-1 Sebastian Figura (68), 2-1 Rafał Nikody (86)

Start: Dawid Czarnecki - Bartosz Dworzański, Bartosz Gołda, Bartłomiej Dereniowski, Arkadiusz Madej (46 Filip Sołtysik) - Rafał Nikody, Maciej Zięba, Seweryn Zajdel, Arkadiusz Femin, Krystian Maścibrzuch - Filip Brożyna (70 Maciej Gromada); trener Szymon Gołda.
Skołyszyn: Michał Stój - Jacek Kaszycki (75 Tomasz Syzdek), Patryk Marszałek, Mateusz Jankowicz, Mariusz Kurczaba - Artur Walczyk, Patryk Korneusz, Marek Zawisza, Sebastian Figura (90 Mateusz Skok), Maciej Setlik (65 Jakub Zawisza) - Norbert Myśliwiec; trener Zdzisław Żmigrodzki.
Sędziowali: Mariusz Grela oraz Lucjan Śmietana i Wojciech Heret. Żółte kartki: Maciej Gromada, Filip Sołtysik - Sebastian Figura, Artur Walczyk; czerwona: Filip Sołtysik (90, druga żółta). Widzów około 100.