W IX kolejce grupy spadkowej w rundzie wiosennej IV ligi podkarpackiej Czarni Jasło zagrają w niedzielę (23 maja) na wyjeździe ze Stalą II Mielec. Początek meczu o godz. 11.
Wszystkie mecze na wiosnę jasielskiej drużyny były z kategorii być albo nie być dla zespołu Adama Domaradzkiego. Najbliższy w Mielcu - kto wie czy nie jest najważniejszy na tym etapie rozgrywek, bo rywalizacja w grupie spadkowej jest bardzo zacięta i wyrównana. Po zwycięstwie w Ropczycach akcje Czarnych na giełdzie drużyn walczących o pozostanie w IV lidze znacznie wzrosły. Było to ósme zwycięstwo w sezonie, trzecie na wiosnę i zaledwie drugie odniesione na boisku rywala. Wcześniej jasielski zespół wygrał w rundzie jesiennej z Partyzantem 1-0 w Targowiskach.

Czarni w Mielcu będą musieli radzić sobie bez dwóch podstawowych zawodników - Łukasza Urbana i Rafała Mastaja, którzy pauzować będą za kartki. - Mamy młodych zawodników, którzy będą musieli ich zastąpić - mówił na gorąco po meczu w Ropczycach trener Adam Domaradzki, który musi wdrożyć plan B na mocnego rywala. Dla Czarnych to kolejne wyzwanie. We wcześniejszych meczach wiosennych stracili sporo punktów (4 remisy i porażka). Teraz są pod ścianą i chcąc uratować IV ligę dla Jasła nie mogą przegrać w Mielcu. Do końca sezonu pozostało już tylko pięć kolejek i bardzo wymagający rywale: Stal II Mielec, Polonia Przemyśl (w Jaśle), Legion Pilzno (wyjazd), Sokół Kolbuszowa Dolna (w Jaśle) i Ekoball Sanok (wyjazd).

Jasielska drużyna zajmuje 17. miejsce w tabeli z 32 punktami. Do bezpiecznej 15. pozycji brakuje tylko 2 punktów (obecnie to miejsce zajmują Błękitni Ropczyce z 34 punktami). Także 34 punkty ma Sokół Nisko. Punkt za Czarnymi są rezerwy Stali Stalowa Wola.

Stal II Mielec plasuje się na 11. pozycji z 46 punktami (bilans 14-4-11, bramki 63-28). Na wiosnę mielczanie grają nierówno. Wygrali 3 mecze, 1 zremisowali i 4 przegrali, w tym 3 na swoim boisku z Legionem Pilzno 0-1, Sokołem Kolbuszowa Dolna 1-2 i Orłem Przeworsk 1-2. Ostatnie dwa mecze rezerwy ekstraklasowej Stali przegrały - z Orłem Przeworsk i na wyjeździe z Polonią Przemyśl 0-1.

W pozostałych meczach IX kolejki w grupie spadkowej:
Orzeł Przeworsk - Polonia Przemyśl (s. 17)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Sokół Nisko (s. 17:30)
Resovia II Rzeszów - Ekobal Stal Sanok (n. 14)
Legion Pillzno - Błękitni Ropczyce (n. 17)
Start Pruchnik - Partyzant Targowiska (n. 17)
Stal II Stalowa Wola - Lechia Sędziszów Małopolski (n. 18)


Mecze grupy mistrzowskiej
JKS Jarosław - Karpaty Krosno (s. 16)
Głogovia Głogów Małopolski - Wisłok Wiśniowa (s. 16)
Izolator Boguchwała - Korona Rzeszów (s. 17)
Piast Tuczempy - Igloopol Dębica (s. 17)


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.