Dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle zdobyło trzy Diamentowe Indeksy AGH.
Natalia Janas, uczennica klasy 2gc wywalczyła indeks na studia w zakresie geografii z elementami geologii. Do olimpiady z geografii przygotowywał ją Sebastian Styczyński.

Diamentowe indeksy AGH dla uczniów I LO w Jaśle

Natomiast Gabriel Antas z klasy 3b zdobył dwa indeksy z matematyki (laureat III stopnia) oraz informatyki (laureat I stopnia). W tym roku szkolnym zajął on także 3. miejsce na szczeblu centralnym w XXVIII Olimpiadzie Informatycznej. Do olimpiady z matematyki był przygotowywany przez Renatę Władykę, a z informatyki przez Bożenę Janigę.

Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” odbywa się od 14 lat. Laureaci z pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii przyjmowani są na studia z w Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie bez procedury rekrutacyjnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.