W środę (26 maja) piłkarze drużyn występujących w klasie A rozegrali mecze w ramach zaległej XIX kolejki z 18 kwietnia.
Sprawa awansu jest już przesądzona. Zamczysko Mrukowa wydaje się być poza zasięgiem rywali. Drużyna Dariusza Kmiecika wygrała 21 mecz w sezonie i z kompletem punktów lideruje. Po wyrównanej I połowie z Victorią Kobylany, po zmianie stron drużyna z Mrukowej strzeliła trzy gole w trzy minuty! Victoria nie tylko straciła 3 gole, ale też w 54. minucie Andrzeja Durała, który musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce. W środę Zamczysko zwiększyło przewagę do 18 punktów nad drugą w tabeli Zorzą Łęki Dukielskie, która przegrała u siebie z Orłem Lubla. Cztery drużyny rywalizujące za plecami Zamczyska grały między sobą. Wygrali goście, bo oprócz wspomnianego Orła Lubla, w Bieździadce zwyciężył Sobniów Jasło.

Znacznie ciekawiej jest na dole tabeli, gdzie trwa zacięta walka o utrzymanie. Czwarte zwycięstwo na wiosnę odniósł Standart Święcany, który w meczu za tzw. sześć punktów okazał się minimalnie lepszy od Sparty Osobnica. Odstaje wyraźnie Wisłoka Niegłowice, która przegrała z Polonią Kopytowa, dla której dwie bramki zdobył znany z ligowych boisk Wojciech Munia.

Mecze zaległej XIX kolejki z 18 kwietnia (26 maja) klasy A - grupa III:

Zamczysko Mrukowa - Victoria Kobylany 3-0 (0-0): 1-0 Ireneusz Brożyna (49), 2-0 Paweł Ciuła (49), 3-0 Ireneusz Brożyna (52).
Tęcza Zręcin - Huragan Zarzecze 4-2 (3-0): 1-0 Tomasz Mikosz (3), 2-0 Jakub Zuzak (32), 3-0 Jakub Zuzak (35), 4-0 Jakub Zuzak (56), 4-1 Piotr Skuba (58), 4-2 Bartosz Opałka (90+1).
Standart Święcany - Sparta Osobnica 1-0 (0-0): 1-0 Paweł Zając (52).
Orzeł Bieździedza - Sobniów Jasło 0-1 (0-1): 0-1 Krzysztof Pankiewicz (2).
Wisłoka Niegłowice - Polonia Kopytowa 1-4 (0-3): 0-1 Wojciech Munia (10), 0-2 Tomasz Munia (19), 0-3 Mateusz Kułak (38), 1-3 Jerzy Chmiel (74), 1-4 Wojciech Munia (89).
Gaudium Łężyny - Nafta Chorkówka 3-2 (3-0): 1-0 Mateusz Majka (3), 2-0 Rafał Biernacki (26), 3-0 Michał Stachaczyński (40, karny), 3-1 Rafał Majka (53), 3-2 Patryk Augustyn (87, samobójcza).
Zorza Łęki Dukielskie - Orzeł Lubla 2-3 (1-1): 0-1 Konrad Urbanek (16), 1-1 Dariusz Dziadosz (23), 1-2 Konrad Urbanek (48), 2-2 Paweł Dziedzic (66), 2-3 Sławomir Majewski (85).