Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej podczas monitorowania drogowego przewozu towarów, udaremnili nielegalny transport tytoniu. Kierowca kontrolowanej ciężarówki, z pominięciem zgłoszenia w systemie SENT, przewoził blisko 2 tony suszu tytoniowego.
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne na autostradzie A4 pod kątem monitorowania przewozu towarów z wykorzystaniem systemu SENT. To skuteczne narzędzie wykorzystywane w walce z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi czy wyrobami tytoniowymi.

Dwie tony tytoniu z ziemniakami

- Do kontroli zatrzymany został między innymi samochód ciężarowy, kierowany przez obywatela Rumunii. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowca przewozi 1,5 tony ziemniaków. Podczas sprawdzenia części ładunkowej, funkcjonariusze wykryli, że w samochodzie znajduje się dodatkowo kilkadziesiąt czarnych foliowych worków. Szczegółowa kontrola pojazdu zakończyła się ujawnieniem blisko 2 ton suszu tytoniowego. Zgodnie z ustawą z dnia 9 marca 2017r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi, transport tego towaru podlegał zgłoszeniu do systemu monitorowania drogowego SENT - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Dwie tony tytoniu z ziemniakami

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. Gdyby tytoń trafił do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 1 milion złotych.

- W 2020 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili na Podkarpaciu ponad 33 tysiące kontroli w ramach monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono kary pieniężne w łącznej kwocie ponad 1 mln złotych - podkreśliła Edyta Chabowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.