Od dzisiaj (31 maja) rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2022 rok. Projekt może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje mieszkańców Urząd Miasta w Jaśle do 30 czerwca.
- Propozycje można zgłaszać w dwóch kategoriach: projekty o charakterze inwestycyjnym (na przykład budowa czy remonty obiektów), na które przeznaczono pulę 400 tysięcy złotych oraz na projekty obejmujące działania np. w obszarze kultury, sportu, edukacji i spraw społecznych, na które zabezpieczono 100 tysięcy złotych - informuje Agata Koba, rzeczniczka burmistrza Jasła.

Nowa edycja Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Czeka 500 tysięcy złotych

Aby usprawnić proces przygotowania propozycji projektów dla mieszkańców, urząd przygotował specjalny poradnik, który krok po kroku, podpowie jak wypełnić formularz https://um.jaslo.pl/pl/rozpoczynamy-nabor-projektow-do-kolejnej-edycji-jasielskiego-budzetu-obywatelskiego/ Swoje pomysły można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego w Miejskim Systemie Konsultacji Społecznych pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl

Komplet dokumentów potrzebny do złożenia wniosku można także otrzymać, po zgłoszeniu takiej prośby, na adres mailowy konsultacje@um.jaslo.pl. Formularze dostępne są również w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle (parter, pok. nr 19). Do każdej propozycji projektu należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez 25 mieszkańców Jasła, którzy ukończyli 13 rok życia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.