Jasielscy policjanci ustalili 18-letniego sprawcę umyślnego uszkodzenia elewacji ściany budynku Zespołu Szkół Miejskich w Jaśle przy ulicy Szkolnej. Mężczyzna w ubiegłą środę namalował sprayem na elewacji budynku kilka napisów.
W miniony czwartek policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące uszkodzenia betonowego kosza na śmieci oraz elewacji budynku szkoły przy ul. Szkolnej w Jaśle.

- Z uzyskanych informacji wynikało, że do zniszczenia mienia doszło 26 maja wieczorem. Interweniujący w tej sprawie policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Zebrali także niezbędne informacje, które okazały się pomocne w ustaleniu podejrzanego - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

W poniedziałek funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali wytypowanego podejrzanego 18-latka. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli także farbę w sprayu. - Młodzieniec przyznał się do zarzutu uszkodzenia mienia i złożył wyjaśnienia - dodaje Piotr Wojtunik.

Teraz 18-latek za swój czyn będzie się tłumaczył przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.