Straż Graniczna zatrzymała 41-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Niemiecki wymiar sprawiedliwości poszukiwał go za udział w procederze przemytu towarów na dużą skalę z Bliskiego Wschodu.
Ukrainiec zgłosił się 7 czerwca do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Korczowej. - W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania z wnioskiem o aresztowanie i przekazanie w ramach ekstradycji. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującym się przemytem towarów z krajów Bliskiego Wschodu oraz wprowadzaniem ich na rynek europejski. Działalność grupy spowodowała straty wielu milionów euro dla budżetu Niemiec - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Za popełnione przestępstwa cudzoziemcowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2021 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 180 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości.