W Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle, 7 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Junior Przedsiębiorczości”. Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz z Małgorzatą Adamską-Chmiel, zastępcą burmistrza, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyli zwycięzcom nagrody.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII miejskich szkół podstawowych, a jego celem było pobudzenie wyobraźni i rozwijanie umiejętności do przekształcania kreatywnych pomysłów w przedsiębiorcze działania.

Jasło. Juniorzy przedsiębiorczości nagrodzeni

Do projektu przystąpiło pięć jasielskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle), Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle), Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Ks. Stanisława Konarskiego).

Jasło. Juniorzy przedsiębiorczości nagrodzeni

Wszystkie złożone prace były bardzo dobre. Różnice punktowe były minimalne. Tematyka prac była bardzo różnorodna. Od firm produkujących opony, naprawiającej rowery, poprzez dom pogrzebowy czy firmę detektywistyczną, na szkole pilotów kończąc. W większości prac widać było dużą świadomość przedsiębiorczą (plusy i minusy prowadzenia działalności), ale także ekologiczną, czy troskę o innych, osoby bezrobotne i osoby z niepełnosprawnościami. Każda praca natomiast przepełniona była pasją, którą ci młodzi ludzie przekształcili w pomysł na biznes – podsumowuje Małgorzata Adamska-Chmiel, przewodnicząca komisji konkursowej.

Jasło. Juniorzy przedsiębiorczości nagrodzeni

Po najwyższą nagrodę sięgnęli:
- Grażyna Schabińska – ZSM 1 – tytuł pracy: ,,Bąbel mania’’- produkty drogeryjne;
- Adrian Rzońca – ZSM 5 – tytuł pracy: „Games for Everyone” Adrian Rzońca;
- Zofia Preisner – SP1 – tytuł pracy: Ośrodek Jeździecki „Magnolia”;

Jasło. Juniorzy przedsiębiorczości nagrodzeni

Wyróżnienia otrzymali:
- Ewa Warchoł - ZSM 1 – tytuł pracy: Przetwórstwo „Pommier”;
- Antoni Moskal - SP 12 – tytuł pracy: Kolejka Linowa AndrekM, akronim: KLAM;
- Jan Preisner - SP 1 – tytuł pracy: Planeta Gadów;

Jasło. Juniorzy przedsiębiorczości nagrodzeni


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.