Dwie drużyny Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, popularnego „ekonomika” uczestniczyły w ćwierćfinale ogólnopolskiego turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces na bank”. Jedna z nich awansowała do półfinału.
Jasielski „ekonomik” reprezentowany był w ćwierćfinale przez dwie drużyny wyłonione w eliminacjach spośród 265 drużyn z całej Polski. Jedna drużyna reprezentowała Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Jaśle w składzie: Róża Wanat, Kamil Budziak, Gabriel Buczyński, Jakub Batycki, Mateusz Dyląg z opiekunem Anną Wojnarowicz-Stusowską. Po zaciętej rywalizacji zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł oraz drobne upominki.

Sukcesy uczniów jasielskiego „ekonomika”

Natomiast uczniowie Technikum nr 4: Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Kacper Wiatr z opiekunem Joanną Hendzel zakwalifikowali się do półfinałów.

Sukcesy uczniów jasielskiego „ekonomika”

„Sukces na bank” to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii współorganizowany przez Narodowy Bank Polski, skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Na podstawie dwóch początkowych etapów w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłanianych jest 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują swoje szkoły w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale mierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które walczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 tysięcy złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.