Dzisiaj i jutro (30 czerwca - 1 lipca) drużyny klasy okręgowej rozegrają mecze w ramach zaległej XXII kolejki, która nie odbyła się z powodu koronawirusa 28 marca.
Największe emocje czekają kibiców w meczach z udziałem drużyn broniących się przed spadkiem. Z V ligi w tym sezonie spadnie aż 6 drużyn, bo oprócz regulaminowych czterech, spadkowicze z IV ligi Partyzant Targowiska i Czarni Jasło zepchną do klasy A jeszcze dwa zespoły. Na chwilę obecną zdegradowane zostały już Iskra Przysietnica, Brzozovia Brzozów i LKS Skołyszyn. Ich los podzielą jeszcze trzy inne zespoły z grona sześciu zagrożonych spadkiem. A są to: Orzeł Faliszówka (33 punkty), Szarotka Uherce (36), Beskid Posada Górna (37), Kotwica Korczyna i LKS Czeluśnica (po 38) oraz Ostoja Kołaczyce (39). LKS Czeluśnica ma rozegrane dwa mecze więcej, a Ostoja - jeden awansem.

Mecze XXII kolejki (30 czerwca - 1 lipca):
Przy nazwach drużyn w nawiasach miejsca w tabeli.

Tempo Nienaszów (4) - Szarotka Uherce (16) - (śr. 17)
Sędziują: Rafał Krężałek oraz Dariusz Łuksa i Wojciech Biały.

Zdecydowanym faworytem jest Tempo, które ma realne szanse na 3. miejsce w końcowej tabeli. Jeżeli wygra z Szarotką, to wyprzedzi Start Rymanów, bo ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (1-1 i 3-1), a drużyna Szymona Gołdy mecz z tej kolejki już rozegrała 24 czerwca, przegrywając z Bieszczadami Arłamowem Ustrzyki Dolne 1-3. Gospodarze mają szanse na poprawienie kolejnych statystycznych osiągnięć. Marcin Walczyk zdobył 40 goli i goni Radosława Macnara z Bieszczadów Arłamowa (44 bramki). Drużyna Grzegorza Muni strzeliła 95 bramek w tym sezonie, czyli jest bardzo blisko zdobycia setnego gola...
Dla Szarotki to mecz o wszystko. Drużyna z Uherzec rozgromiła ostatnio Iskrę Przysietnica 9-2 i to przedłużyło jej szanse na pozostanie w grze o utrzymanie. O punkty w Nienaszowie podopiecznym Bogdana Kwaśnika będzie bardzo ciężko. W następnej kolejce podejmują Orła Faliszówka, a na ostatni mecz sezonu jadą do Brzozowa. Mają o co walczyć z Tempem.

Markiewicza Krosno (9) - LKS Skołyszyn (18) - (śr. 17)
Sędziują: KS Dębica.

Mecz bez znaczenia dla układu tabeli. Dla Markiewicza to ostatni mecz w sezonie, bo spotkania z lipcowych kolejek rozegrali awansem z LKS Czeluśnica (0-2) i Ostoją Kołaczyce (4-0). Będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem, co mocno podkreśla trener Marcin Żywiec.
Natomiast LKS Skołyszyn jest już dawno pogodzony ze spadkiem, ale chce godnie i honorowo pożegnać się z V ligą. Trener Zdzisław Żmigrodzki myśli już o budowie drużyny na klasę A, ale wymaga od zawodników pełnego zaangażowania do końca sezonu. Mimo kłopotów kadrowych i ciągłych roszad, Skołyszyn walczył ostatnio w każdym meczu. Urwał punkty w derbach Czeluśnicy i Ostoi Kołaczyce oraz pokonał zagrożoną spadkiem Kotwicę Korczyna.

Iskra Przysietnica (20) - LKS Czeluśnica (13) - (śr. 17)
Sędziują: Piotr Prajsnar oraz Krzysztof Wojnar i Wiesław Pyzia.

Dla Czeluśnicy to ostatni mecz w sezonie. Drużyna Wojciecha Florczaka jest faworytem w tym spotkaniu. Jeżeli wygra, to będzie już tylko czekać i patrzeć na wyniki meczów pozostałych drużyn zagrożonych spadkiem. Ostatni komplet punktów zdobyty z Wisłokiem Sieniawa jest niczym tlen dla teamu prezesa Kazimierza Kozickiego. Jakakolwiek strata punktów w Przysietnicy może być końcem marzeń o pozostanie w V lidze.

Zamczysko Odrzykoń (5) - Ostoja Kołaczyce (12) - (śr. 18)
Sędziują: Albin Kijowski oraz Martin Kijowski i Patryk Urbaś.

To kolejny z serii meczów o życie Ostoi Kołaczyce. Po zwycięstwie z Przełęczą Dukla w minioną niedzielę, drużyna Roberta Podkulskiego nadal liczy się w grze o utrzymanie, ale poza meczem w Odrzykoniu pozostał beniaminkowi z Kołaczyc już tylko jeden mecz, 10 lipca na wyjeździe z Tempem Nienaszów.

W pozostałych meczach XXII kolejki:
Brzozovia Brzozów - Beskid Posada Górna (śr. 17)
Kotwica Korczyna - Przełęcz Dukla (śr. 17)
Orzeł Faliszówka - Nafta Jedlicze (śr. 17:30)
Wisłok Sieniawa - Cosmos Nowotaniec (śr. 18)
Grabowianka Grabówka - Przełom Besko (cz. 18)

Mecz odbył się 24 czerwca: Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne - Start Rymanów 3-1 (2-0): 1-0 Radosław Macnar (3), 2-0 Bartosz Dworzański (43, samobójcza), 2-1 Maciej Zięba (53), 3-1 Michał Kozak (75).


~....

30-06-2021 18:39 7 4

Sensacja w Przysietnicy typu 1-1 2-1 ? Zobaczymy. Ciężki teren mimo ostatnich wysokich porażek Iskry
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.