Gmina Skołyszyn przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”.
Jest to kampania na rzecz seniorów, która ma na celu edukowanie w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.

W ramach kampanii odbędzie się dystrybucja specjalnych bloczków z karteczkami, gdzie pacjent będzie mógł zapisać jakie aktualnie przyjmuje leki: nazwę produktu; dawka/postać, substancje zawarte w produkcie oraz ile razy dziennie je przyjmuje. Taki spis będzie nie tylko ułatwieniem pracy lekarza, ale jednocześnie zaoszczędzi jego czas na czynności szczególnie istotne z punktu widzenia pacjenta. Większa wiedza o tym, co pacjent w danym momencie przyjmuje, pozwala na lepsze dobranie leków, pod kątem uniknięcia między nimi niebezpiecznych interakcji oraz wystąpienia objawów niepożądanych.

Bloczki oraz praktyczne pudełko na leki wkrótce trafią do seniorów zamieszkałych w gminie Skołyszyn za pośrednictwem lekarzy rodzinnych. Ilość pakietów ograniczona.

Inicjatorem kampanii jest PASMI Związek Pracodawców „Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty”. Inicjatywa posiada patronat honorowy Ministra Zdrowia, prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.