Wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk odbył się 16 lipca w Ośrodku Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej - Muzeum im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie. Wystawa będzie czynna do 15 sierpnia.
Autorka prezentowanych obrazów urodziła się w Przeworsku, z zawodu jest pielęgniarką, a malarstwem zajmuje się od czterech lat. Swoje prace wystawiała we włoskim Treviso (2019) oraz ostatnio w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie. W żmigrodzkim muzeum można oglądać 64 prace malarki.

Nowy Żmigród. Wystawa malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk
Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy - podkreśla Dorota Komborska - Szewczyk. Fot. TMNŻ

W jej twórczości dominuje postać kobiety. - Malowanie jest dla mnie sytuacją bardzo osobistą. Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy niesie mnie ona tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy. To, że potrafię przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo uważam za swoje wielkie szczęście - podkreśla Dorota Komborska - Szewczyk.

Wernisaż przyciągnął ponad 50 osób z regionu i Stanów Zjednoczonych.

Wystawa potrwa do 15 sierpnia. Można kupić prace autorki. Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, które wspólnie z Muzeum im. Leona Karcińskiego jest organizatorem ekspozycji, zaprasza do zwiedzania.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.