Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle został laureatem konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie”, pokonując 2288 nadesłanych z całej Polski prac.
Decyzją organizatorów konkursu plastyczno – cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, animacja przygotowana przez uczniów: Dawida Skocza z klasy 3Tc oraz Huberta Sokołowskiego z klasy 2GTb, znalazła się wśród 22 najlepszych prac z poziomu szkół średnich, zdobywając nagrodę główną - wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej oraz nagrody dodatkowe dla członków drużyny oraz jej koordynatora.

Opiekunami wszystkich prac ze strony szkoły byli: Damian Bartuś, Marzena Olbrot, Edyta Rutyna, Urszula Oleszkowicz, Alicja Kamińska, Agnieszka Munia, Rafał Suski, Krzysztof Alibożek i Andrzej Barzyk.

Konkurs zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Uczniowie biorący udział w rywalizacji mieli możliwość podnieść swoje kompetencje cyfrowe oraz wiedzę na temat Funduszy Norweskich i EOG, państw – darczyńców oraz wsparcia Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ograniczaniu różnic społecznych i gospodarczych w innych państwach Europy.

To już druga pracownia mobilna wygrana w konkursach przez młodzież Zespołu Szkół Technicznych. Pierwszą uczniowie ZST zdobyli w 2019 r. w ogólnopolskim konkursie „OSE wyzwanie”.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.