Uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas 59. Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” w Brzozowie.
Zawody odbyły się 16 czerwca na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Brzozowie, w ramach edukacji obronnej młodzieży szkolnej.

Uczestnicy w ciągu 1 godziny i 15 minut musieli oddać 60 celnych strzałów z karabinów kbks do tarczy. Mistrzynią w strzelaniu okazała się uczennica klasy IITH Klaudia Czekańska, która wywalczyła indywidualnie 1. miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów centralnych w Bydgoszczy. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Górczany, uczeń klasy I LO o profilu mundurowym. Drużynowo uczniowie z Zespołu Szkół w Trzcinicy zajęli 2. miejsce.

W zawodach szkołę z Trzcinicy reprezentowały dwie drużyny - dziewcząt: Klaudia Czekańska, Natalia Dziamba, Natalia Ligęza, Justyna Niżnik oraz chłopców: Krzysztof Górczany, Jakub Świędrych, Mateusz Potyrała i Mateusz Syzdek. Do zawodów strzeleckich przygotowali uczniów Kazimierz Cetnarski i Marek Bara.

Jest to pierwsze tej rangi osiągnięcie szkoły w strzelectwie sportowym.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.