Dwa skradzione samochody o łącznej wartości 90 tysięcy złotych zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
We wtorek (20 lipca) na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna na lawecie przewoził skradzione auto. Samochód marki Suzuki Vitara o wartości 35 tys. złotych został skradziony w Niemczech i był poszukiwany przez Interpol i europejskie organy ścigania.

Strażnicy graniczni odzyskali skradzione samochody

Drugi samochód odzyskano tego samego dnia w Zaklikowie (powiat stalowowolski) podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Staży Granicznej i Policji z Rzeszowa. Był to Jeep Renegade, w którym bezprawnie zmieniono numer VIN. Pojazd o szacunkowej wartości 55 tys. złotych został zatrzymany, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzi policja.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 31 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartość 2,2 mln złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.