Trzy luksusowe samochody skradzione we Włoszech i Andorze zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej. Szacowana wartość aut to 350 tysięcy złotych.
W piątek (9 lipca) na przejściu granicznym w Korczowej 41-letni obywatel Ukrainy podróżował samochodem marki BMW, w którym numery identyfikacyjne pojazdu zostały zmienione. Po dokładnych oględzinach oraz po konsultacji z Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono prawdziwy numer VIN. Okazało się, że auto zostało skradzione we Włoszech, a jego szacunkowa wartość to 60 tysięcy złotych. Samochód został przekazany policji.

Kradzione luksusowe auta
BMW utracone we Włoszech

Natomiast w sobotę (10 lipca) do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 63-letni obywatel Hiszpanii, który jechał samochodem marki BMW. Podczas weryfikacji strażnicy graniczni ustalili, że samochód od ponad roku figuruje w międzynarodowych bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Kierowcę i auto o wartości 120 tysięcy złotych przekazano policji.

Kradzione luksusowe auta
BMW utracone na terytorium Andory

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali trzeci samochód. Tym razem był to luksusowy Jaguar F-PACE z 2018 roku, którym 68-letni obywatel Belgii jechał na Ukrainę. W wyniku kontroli legalności auta, ustalono, że pole numerowe VIN oraz tabliczka znamionowa zostały przerobione. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a samochód został zatrzymany i skierowany do dalszej ekspertyzy. Szacunkowa wartość auta to 170 tysięcy złotych.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 28 samochodów o szacunkowej wartości ponad 2 milionów złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.