Poddasze w Bursie Międzyszkolnej w Jaśle zostanie zaadaptowane na potrzeby internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.Modernizacja wiąże się z montażem windy.
W budynku bursy poddasze zostanie zaadaptowane na potrzeby internatu wraz z montażem windy, aby dostosować budynek do potrzeb internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane nieużytkowe poddasze w Bursie Międzyszkolnej i zamienione na internat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Dach budynku bursy zostanie przebudowany, pokryty nową blachą i ocieplony wełną mineralną. Wymieniona zostanie również podbitka PCV, położone nowe łapacze śniegu, a kominy - podwyższone i docieplone. Ściany lukarn będą ocieplone i obudowane płytami karton-gips. Wykonana zostanie również nowa instalacja elektryczna i sanitarna oraz klimatyzacja. Przebudowane zostaną także dwie klatki schodowe i kanalizacja deszczowa.

Koszt to 3 111 039 zł, w tym 1 800 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W celu udostępnienia budynku dla osób niepełnosprawnych, zostanie zamontowany dźwig osobowy elektryczny przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Planowany montaż windy o napędzie elektrycznym i udźwigu 1000 kg, przeznaczony jest do przewozu maksymalnie 13 osób i kosztował będzie 329 946 zł (w tym dofinansowanie z PFRON – 150 tys. zł).

Ogólna wartość inwestycji w bursie to 3 440 986 zł, przy dofinansowaniu z programów rządowych w wysokości 1 950 000 zł. Wykonawcą prac jest jasielska firma Usługi Remontowo – Budowlane “ENERGODOM” Zbigniew Gotfryd.
- Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nie spełnia obecnie obowiązujących wymagań sanitarnych i przeciwpożarowych. W związku z tym przeniesienie internatu na poddasze bursy wydaje się idealnym rozwiązaniem – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.
Całość Inwestycji zostanie zakończona w 2022 roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.