Dwaj mieszkańcy powiatu gorlickiego najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.
Do zdarzenia doszło w sobotę 4 lipca, w Jaśle na ulicy 3 Maja. Około godz. 13, młody mieszkaniec Jasła, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy zrzucili pokrzywdzonego z roweru i zerwali z niego koszulkę. W wyniku tego zdarzenia 17-letni jaślanin został ranny i trafił do szpitala.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawców przestępstwa rozboju pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy. W wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. To 23 i 24-letni mieszkańcy powiatu gorlickiego. Obaj usłyszeli już zarzut rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Nieoficjalnie wiadomo, że pokrzywdzonym jest piłkarz Czarnych Jasło, który wracał do domu z meczu sparingowego z Glinikiem Gorlice. Miał na sobie koszulkę w barwach Czarnych Jasło.