Koncertem finałowym, który odbył w Jasielskim Domu Kultury, zakończyły się III Letnie Warsztaty Bigbandowe.
Koncertem finałowym, który odbył się 27 sierpnia w Jasielskim Domu Kultury, zakończyły się III Letnie Warsztaty Bigbandowe. W wakacyjnej edycji wzięło udział 19 uczestników, już nie tylko z Jasła czy powiatu jasielskiego, ale również z Małopolski.

Warsztaty trwały 5 dni, od 23 do 27 sierpnia. Zorganizowane zostały przede wszystkim po to, aby młodzi ludzie się uczyli i doskonali swój kunszt. Jak podkreśla Wojtek Nowicki, pomysłodawca warsztatów, za każdym razem poprzeczka stawiana jest coraz wyżej, a młodzież radzi sobie doskonale.

Pierwsze warsztaty bigbandowe miały miejsce podczas ferii zimowych w 2019 roku, a ponieważ cieszą się sporym zainteresowaniem, są kontynuowane. – Okazuje się, że młodzi ludzie bardzo chętnie przebywają ze sobą, muzykują razem, uczą się integracji, wymieniają doświadczeniem, ale przede wszystkim też uczą się sztuki improwizacji i sztuki interpretacji utworów w duchu i poetyce bigbandowej – mówiła otwierając koncert Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

koncert letnich warsztatów bigbandowych

Tegoroczne warsztaty prowadziło trzech muzyków: Michał Król (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu oraz Saksofonu Klasycznego. Studiował w Akademii Sztuki w Szczecinie, uczy w Tarnowie gry na saksofonie klasycznym i jazzowym); Robert Pisarek (absolwent Akademii Muzycznej w we Wrocławiu, nauczyciel gry na trąbce w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach) oraz Wojtek Nowicki (absolwent Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego, filia w Cieszynie, aranżer, muzyk, instruktor JDK). Dodatkowo podczas koncertu wspomagali ich: Adrian Faryj (saksofon altowy), Łukasz Książkiewicz (saksofon barytonowy) oraz Filip Madej (puzon), student IV roku Akademii Muzycznej w Łodzi, który współprowadził również warsztaty.

Podczas koncertu finałowego młodzi muzycy wykonali: „C Jam Blues” Duke’a Ellingtona, „Birdland” Josefa Zavinula, „Alexander’s Rock” Irvinga Berlina, „Doxy” Sonny’ego Rollinsa oraz „Tequila” Chuck’a Rio i „Smooth” Carlosa Santany. Te dwa ostatnie zabrzmiały również na bis, którego gorąco domagała się publiczność.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.