Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął wstępną koncepcję przebiegu nowego odcinka drogi powiatowej.
W poniedziałek (6 września) Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął wstępną koncepcję przebiegu nowego odcinka drogi powiatowej. Nowy odcinek ma przebiegać od przejazdu kolejowego na ulicy Żniwnej w Jaśle do włączenia do drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w Wolicy przy skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku na pałac.

Przyjęta koncepcja zakłada połączenie tych dróg rondem typu biszkoptowego. Zarząd wspiera także propozycję Gminy Jasło odnośnie budowy nowego odcinka drogi gminnej o dł. ok. 600 m umożliwiającej włączenie do drogi powiatowej Nr 1851R Jasło (Sobniów) – Łaski – Nowy Glinik – Zarzecze w miejscowości Łaski.

Powyższe połączenie umożliwi przejazd ruchu tranzytowego jezdnią o szerokości 6 metrów ułatwiając ruch na kierunku północ – południe i dalej na wschód w kierunku Gminy Tarnowiec.
Proponowane rozwiązania przyczynią się do odciążenia ul. Żniwnej z ruchu tranzytowego. Pozostanie na niej tylko ruch lokalny, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców.
Koncepcja ta została skierowana do konsultacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.