W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Wydarzenie, którego motywem przewodnim jest hasło "Poezja i proza na drogach i bezdrożach".
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Wydarzenie, którego motywem przewodnim jest hasło "Poezja i proza na drogach i bezdrożach" odbędzie się w dniach od 27 września do 10 października 2021.

Z okazji 15-lecia Festiwalu do udziału w festiwalowych wydarzeniach zaproszeni zostali autorzy związani z Jasłem, Jasielszczyzną i Beskidem Niskim. Na uczestników Festiwalu czekają trzy ścieżki tematyczne: Drogi i bezdroża, W lirycznym Jaśle oraz Dziecięce strony, których gośćmi będą: Andrzej Stasiuk – jeden z najbardziej cenionych polskich prozaików i eseistów, Joanna Concejo – graficzka, ilustratorka, autorka m.in. okładek nowych wydań książek Olgi Tokarczuk, Piotr Marecki – pochodzący z Jasielszczyzny autor literatury eksperymentalnej i książek drogi, Mania Strzelecka – autorka nagradzanej książki dla dzieci i dorosłych „Beskid bez kitu”, Robert Król – jaślanin, poeta, autor poematu „Polka”, Katarzyna Szweda – poetka i fotografka, mieszkanka Łemkowyny, autorka debiutanckiego tomu „Bosorka”, Jola Richter-Magnuszewska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci m.in. najnowszej „Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach”.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się wystawa fotografii Piotra Mareckiego „Polska przydrożna” oraz na warsztaty literacko-ekologiczne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej,
a także spacer po Beskidzie Niskim z Maciejem Magnuszewskim – przyrodnikiem i ekologiem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.