W Jasielskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Nauki.
Estrada Tyska, Instytut Badań Kompetencji, Fundacja Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza", I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle i Jasielski Klub Łączności SP8KJX będą gościć w Jasielskim Domu Kultury 2 października w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki.

W tym roku odwiedzający placówkę będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach. Estrada Tyska przygotowała autorski program dla dzieci i młodzieży "Laboratorium młodego naukowca".

Z kolei Instytut Badań Kompetencji udostępni znane już z wcześniejszych edycji stanowiska, m.in. lustro Frankensteina, puzzle geometryczne, labirynt, płonący wieżowiec, trójkąt Pascala, gry logiczne, most Leonarda i lustrzaną symetrię.

Po raz pierwszy będziemy gościć Centrum Nauki Kopernika. Placówka przygotowała pokaz popularno-naukowy: "Ciśnienie", "Umysł przyłapany" oraz "Morskie opowieści", które mają za zadanie zainteresować uczestników zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie. Rzeszowska Dolina Lotnicza zaprezentuje pokazy w strefach: lotniczej i konstruktorskiej oraz zabawy z nauką. Będzie również stanowisko pt. "Fizyka jest wszędzie".

W tym roku do Festiwalu włączyli także się jasielscy krótkofalowcy, którzy zaprezentują sprzęt radiowy, przeprowadzą pokaz prowadzenia łączności w systemach fonicznych (SSB, FM, AM) cyfrowych (DMR, FT8, ECHOLINK, APRS), a także omówią systemy antenowe, w tym anteny ukryte. Dla chętnych będzie także możliwość przeprowadzenia łączności. Na tegorocznym festiwalu tradycyjnie już nie zabraknie sekcji astronomii z I Liceum Ogólnokształcącego i przygotowanego przez nią programu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.