W ramach projektu "Ojczysty – taki bystry!" uczniowie jasielskich szkół podstawowych spotkali się z dr Agnieszką Frączek germanistką, leksykografką, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.
W piątek (24 września) w ramach projektu "Ojczysty – taki bystry!" uczniowie jasielskich szkół podstawowych spotkali się z dr Agnieszką Frączek germanistką, leksykografką, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, która w swoich książkach w zabawny sposób popularyzuje wiedzę o języku polskim.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że pomysły do pisania książek można czerpać nie tylko z własnej wyobraźni, ale także z otaczającego nas świata i sytuacji, które przydarzają się nam w codziennym życiu. Autorka zdradziła, że dla niej wspaniałym źródłem inspiracji jest nasz język ojczysty. Jej utwory ukazują, jak dzięki zabawie słowami można się uczyć poprawnie posługiwać polszczyzną.

Agnieszka Frączek

Uczestnicy wysłuchali kilku wierszy i poznali prawdziwe historie, na których zostały oparte książki "Kotostrofy czyli o kotach strofy", "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" oraz "A to feler! O tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem". Dzieci z dużym zainteresowaniem zadawały także pytania dotyczące pracy pisarza i całego procesu tworzenia książek. W spotkaniu udział wzięły: klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle i klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.