W Szkole Podstawowej w Opaciu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.
W Szkole Podstawowej w Opaciu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z oddziału "Mali odkrywcy". Wydarzenie miało miejsce 14 października br. w obecności Wójta Gminy Jasło Wojciecha Piękosia, Kierownika Referatu Organizacyjno - Społecznego i Oświaty Piotra Sikory, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia Marzeny Mazur, Sołtysa wsi Stanisława Witalisa, Dyrektora szkoły Ewy Marchewki, nauczycieli i rodziców.

pasowanie na przedszkolaka

Od nowego roku szkolnego w grupie realizowany jest innowacyjny program wychowania przedszkolnego oparty na elementach pedagogiki Marii Montessori, poszerzony o treści matematyczne i przyrodniczo-geograficzne. W tym celu została specjalnie zaprojektowana i wyremontowana oraz odpowiednio wyposażona nowa sala. Dodatkowo pojawiły się w niej niezbędne pomoce dydaktyczne, meble, przedmioty codziennego użytku, po to, by ułatwić najmłodszym jak najlepsze poznawanie otaczającej ich rzeczywistości w myśl hasła: "Pomóż mi zrobić to samemu". Przedszkolaki z zaangażowaniem podejmują wyzwania, uczestniczą w zajęciach rozwijających ich zainteresowania i samodzielnie uczą się rozwiązywać nowe zadania.
nowa sala przedszkolna

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.