Pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów przyjechał do sklepu. Żona dała mu alibi.
W poniedziałek (25 października) około godziny 13.30 dyżurny mieleckiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który próbował odjechać z parkingu. Na miejscu policjanci zastali i wylegitymowali 62-letniego mieszkańca Mielca, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu.

W rozmowie z funkcjonariuszami 62-latek początkowo twierdził, że do sklepu przywiózł go kolega, a później stwierdził, że za kierownicą samochodu siedziała jego żona, która była w sklepie. Po chwili, do interweniujących policjantów podeszła żona mężczyzny, która potwierdziła, że to ona była kierowcą skody.

Policjanci jednak nie dali wiary słowom kobiety i sprawdzili monitoring sklepowy, który zarejestrował jak skoda, chwilę wcześniej wjeżdża na parking, a za kierownicą siedzi mężczyzna. Policjanci zbadali kierującego na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec Mielca posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany może odpowiedzieć również za niestosowanie się do wyroków sądu, ponieważ już wcześniej był karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.