Warsztaty "Tu czytamy! Tu działamy!" odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
W poniedziałek (18 października) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie był organizatorem spotkania bibliotekarzy z powiatu jasielskiego. Bibliotekarze z Krempnej, Dębowca, Nowego Żmigrodu, Osobnicy, Szebni, Trzcinicy, Warzyc, Tarnowca, Łubna Szlacheckiego, Glinika Polskiego, Cieklina oraz Jasła spotkali się na warsztatach, by wspólnie się uczyć, rozmawiać i wspólnie działać.

Warsztaty "Wychowanie przez czytanie - tu czytamy, tu działamy" zorganizowane zostały w ramach projektu "Tu czytaMy" . O tym, że "Ilustracja jest ważna! " przekonywała podczas warsztatów ilustratorka Jola Richter-Magnuszewska.

spotkanie bibliotekarzy

Na pytanie "Jak zostać bibliotekarzem roku?" odpowiedziała Monika Machowicz - instruktorka w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej - zdobywczyni tytułu "Bibliotekarz Roku 2020" podczas specjalnej prezentacji dokumentującej różnego rodzaju działania w bibliotece w 2020 roku. O tym jak pracować z młodzieżą i jak ściągnąć młodzież do biblioteki zebrani dyskutowali podczas warsztatów poprowadzonych przez Dorotę Woźnicę, dyrektorkę MBP w Jaśle.

Był czas również na wymianę doświadczeń. O dobrych praktykach w swoich bibliotekach opowiadali: Izabela Tomaszewska (Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach), Wacław Kozdrój (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu), Marta Gąsiorowska (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie) oraz obecni na spotkaniu bibliotekarze.

Na koniec spotkania zielarka "Dobre z natury" nauczyła zebranych robić naturalne domowe kosmetyki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.