58-letni mężczyzna zranił swojego brata maczetą podczas sprzeczki.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (2 listopada) w jednej z miejscowości na terenie gminy Zagórz. Z ustaleń policjantów wynika, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 58-latek zranił swojego brata maczetą w rękę. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala. Nie wymagał hospitalizacji. Po udzieleniu pomocy medycznej i zaopatrzeniu rany, został zwolniony do miejsca zamieszkania.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego napastnika. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. 58-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego, mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty spowodowania obrażeń ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. 58-latek odpowie też za kierowanie wobec brata groźby karalnej. Za te przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.