Zakończyły się prace przy wykonaniu betonowej płyty na moście na rzece Jasiołce w Jaśle.
W piątek (5 listopada) firma Remost sp. z o.o. z Dębicy, która prowadzi prace związane z budową nowego mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem ulicy Towarowej z ulicą Żniwną w Jaśle, zakończyła wykonanie betonowej płyty na moście.

Nowy most na Jasiołce ma mieć całkowitą długość blisko 40 metrów i został zaprojektowany jako most jednoprzęsłowy, o konstrukcji zespolonej (stalowo-betonowej), opartej na żelbetowych przyczółkach, posadowionych na palach wierconych, z jednostronnym chodnikiem.

Na ukończeniu jest wykonanie dróg dojazdowych do nowego mostu. Drogi te posiadać będą utwardzone pobocze, klasę techniczną Z i kategorię ruchu KR3. Zapewnią włączenie mostu do istniejącej sieci dróg powiatowych i drogi krajowej nr 28. Z uwagi na tereny zagrożone lokalnymi podtopieniami, będą one poprowadzone na nasypach.

prace przy budowie mostu

W ramach zadania wykonywane są także inne elementy, takie jak przepust w ciągu dojazdu na prawym brzegu rzeki Jasiołki (od strony Sobniowa), w miejscu jego przebiegu nad potokiem bez nazwy.

Położono już również część warstw bitumicznych na drodze od strony Sobniowa i wykonano część chodników. Prace zakończą się w grudniu br., a koszt zadania to 9 758 981 zł. Nowa droga wraz z mostem stanie się swoistą małą wschodnią obwodnicą miasta, z której będą mogli korzystać mieszkańcy całego południa naszego powiatu.

Da możliwość przejazdu od południowej części Jasła do drogi krajowej nr 28 z ominięciem niezwykle obciążonego ruchem centrum miasta i dalej do części przemysłowej i w kierunku odwrotnym. Ułatwi również dojazd do szpitala i nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji, przy której powstaje obecnie lądowisko dla helikopterów ratownictwa.

nowa płyta na moście

Wręcz pewnym wydaje się, że gdy nowy most zostanie oddany do użytkowania, zmianie ulegnie cały układ komunikacyjny miasta Jasła. Tym bardziej po oddaniu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej 992, tzw. KG2 i nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992, który skieruje główny potok ruchu samochodów ciężarowych z przejścia granicznego w Barwinku na skrzyżowanie drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową nr 1850R Jasło - ul. Kasprowicza.

Całość będzie stanowić główny szlak tranzytowy na kierunku północ-południe na terenie miasta Jasła. To z kolei przełoży się w bezpośredni sposób na płynność ruchu w tym rejonie, na co rozwiązaniem stanie się nowa przeprawa mostowa wraz z dojazdami, która stworzy możliwość alternatywnego kierunku ruchu dla aut osobowych.

Przewidziany jest również do wspólnej realizacji z gminą Jasło odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania w Wolicy. W ramach modernizacji linii kolejowej 108 planuje się przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę peronu dla przestanku kolejowego Jasło - Sobniów.

Powiat Jasielski realizuje zatoki autobusowe i zjazd do planowanego przystanku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.